Jak podłączyć Fanpage do udostępnionego na Facebook wpisu

Facebook daje duże możliwości, aby strony internetowe były bardziej atrakcyjne w Sieci. Między innymi takimi gadżetami są komentarze które możemy podłączyć pod nasz blog, Likebox, wybitny przycisk Lubię to i oczywiście więcej, jednak w ostatnim czasie należy zwrócić uwagę na integrację strony internetowej ze stroną/autorem na Facebook. Tagowanie autor, bo tak nazywa się nowy gadżet pozwala nam oznaczyć autora wpisu podczas udostępniania go w różnych miejscach Facebooka. Pewnie, że fajne co? Blogerzy, do dzieła!

Należy jednak pamiętać, że Tag autora nie jest aż taki nowy, po prostu opcja która została ulepszona wyświetla nam dane o autorze przy udostępnieniu danego artykułu.

facebook-tag-autorOczywiście faktem jest, że ta opcja lepiej może się sprawdzać w momencie kiedy dany blog/portal ma więcej autorów piszących wpisy. Jednak zasada jest ta sama, możemy zwiększyć zainteresowanie strony/profilu autora poprzez umieszczenie jego danych przy danym wpisie w postaci bezpośredniego linku. Na pewno ma to wpływ na budowanie zaufania do marki i samego wiarygodności na Facebook. Poniżej, pokaże Wam jak zintegrować Tag autora na własnej stronie WordPress.

Do wykonania naszego zadania, mamy tak naprawdę dwie opcje.

1. Kodując pliki szablonu

Na samym początku, musimy dodać nową funkcje do profilu użytkownika abyśmy mogli wkleić nasz link do Facebook.

Otwieramy w tym celu plik szablony, functions.php i na końcu dodajemy:

function facebook_profile_url($profile_fields) {
$profile_fields['facebook_url'] = 'Facebook URL';
return $profile_fields;
}
add_filter('user_contactmethods', 'facebook_profile_url');

Powyższy kod dodaje dodatkowe pole pod „Informacje kontaktowe”. Wprowadź adres URL, do swojego profilu lub strony, przykładowo: https://www.facebook.com/KreatywneChlopaki i zapisujemy.

Teraz musimy dodać kod który przekaże Facebookowi informację o tagu autora. Zostanie dodany w sekcji head naszego szablonu. Poniższy kod wklejamy w functions.php

function facebook_author_tag() {
if ( is_single() ) {
global $post;
$author = (int) $post->post_author;
$facebook_url = get_the_author_meta( 'facebook_url', $author );
if ( ! empty( $facebook_url ) ) {
echo '<meta property="article:author" content="'. $facebook_url .'" />';
}
}
}
add_action( 'wp_head', 'facebook_author_tag', 8 );

Kod ten pobiera adres URL i dodaje go w artykule: tag autora według specyfikacji Facebook Open Graph. Nasze kilka magicznych linii dodaje dodatkowe opcje dla poszczególnego wpisu, dokładniej is_single(), aby zapewnić, że znacznik meta będzie generowany tylko dla pojedynczego artykułu.

Ponadto, kod sprawdza również, czy adres URL jest prawidłowy, jeśli nie będzie, kod nie zostanie dodany w ogóle. Po dodaniu w/w kodów odśwież stronę wpisu i znajdziesz w źródle strony informację o linku autora wpisu.

2. Używając wtyczki

Jeżeli nie jesteście zainteresowani kodowaniem, obawiacie się zepsucie czegoś na swojej stronie lub po prostu NIE, to można wykonać tag autora za pomocą wtyczki. W tym celu możemy użyć Yoast SEO. Bardzo dobra wtyczka, która pomaga w optymalizacji naszej strony, zarówno w wyszukiwarkach jak i serwisach społecznościowych takich jak Facebook. Po zainstalowaniu tej wtyczki, zobaczyć dodatkowe pola w edycji profilu swojego konta.

Wpisujemy więc adres do swojego profilu Facebook i zapisujemy dane. Nie musisz więc dodawać żadnych znaczników w kodzie, wtyczka zrobiła wszystko za Ciebie.

Mam nadzieję, że porada przydatna 😉